У Києві під час обстрілів пошкоджено 120-річну будівлю

17 жовтня росія випустили близько 28 іранських дронів-камікадзе на Київ. Більшу частину дронів збили сили ППО, але частина з них все ж таки атакувала середмістя столиці.

Зокрема, внаслідок обстрілів було пошкоджено історичну будівлю в центрі міста. 120-річна споруда в Шевченківському районі є житловим будинком. Через обстріли четверо людей загинуло, 18 людей вдалося врятувати. Наразі на місці тривають роботи ДСНС.

Громадська організація «Мапа реновації» повідомила про те, що пошкоджена будівля, хоча й не занесена до списку пам’яток архітектури, є частиною київської історичної забудови. Будинок зведено 120 років тому в стилі історизму з елементами неоренесансу. Частина будівлі після обстрілу обвалилася.

«Будинок був зведений на зламі XIX—XX століть. Збудував його собі як прибутковий купець 1-ї гільдії — Іоселіан Іцкович (Йосип Ісакович) Лев. Він був власником фабрики гнутих меблів та металевих виробів на цій же вулиці», — зазначає Антон Короб, автор проєкту про київську архітектуру @kyiv_chronicle. За його словами, будівля цікава поєднанням типового зразка київського цегляного стилю та дрібних неоготичних деталей.