У Києві планують відкрити музей Вікентія Хвойки

16.02.2024

Нещодавно в Музеї історії Києва відбулася низка заходів, присвячених 174-річчю Вікентія Хвойки, видатного дослідника археології і першовідкривача Трипільської культури. Історики та культурологи, присутні на зустрічах, вважають за необхідне увіковічити пам’ять Хвойки, пише Вечірній Київ.

Науковці звернулись до Уряду з пропозицією створення інтерактивного музею у будинку по вулиці Ігоревській, 9, в якому жив видатний киянин.

Погруддя Вікентія Хвойки

Погруддя Вікентія Хвойки у Трипіллі. Фото: Віктор Полянко

Науковці також пропонують створити Інститут реконструкції археологічних знахідок, використовуючи методи Хвойки та міжнародних дослідницьких проєктів, базуючись на досягненнях авторської школи Смолякової, українсько-американського центру збереження історичної спадщини. Крім того, вони запропонували випустити поштову марку «175 років В.Хвойки» та створити премію імені В.В Хвойки за видатні відкриття в галузі археології.

Читайте також: В Одесі через обстріли постраждав музей козацтва

Вікентій Хвойка — український дослідник світового значення. Саме він першим започаткував нову наукову добу в дослідженнях палеоліту України. Йому належать відкриття ранньослов’янської археологічної культури тапам’яткок давнього Києва.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram