У Києві представили тизер-трейлер до фільму-драми «БУЧА»

На День міста у Бучі кінопродюсер Олександр Щур та режисер Станіслав Тіунов презентували тизер-трейлер до свого фільму-драми «БУЧА».

Сюжет художньої кінострічки заснований на реальних подіях, що відбувалися у містах Буча, Ворзель, Гостомель та Ірпінь під час російської окупації у лютому-квітні 2022 року.

Фільм-байопік розповість про порятунок 203 місцевих жителів Костянтином Гудаускас – громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживає в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації – вбивства, пограбування, зґвалтування.

Після деокупації Київської області Костянтин став героєм багатьох публікацій та телевізійних сюжетів у впливових національних та світових ЗМІ, серед яких французьке видання Le Monde, телеканал France 24, британський телеканал ITV news та інших.

 

Зйомки кінофільму «БУЧА» заплановані на грудень-січень, а премʼєра відбудеться на роковини трагедії.

У стрічку також буде включена сцена порятунку українського композитора Ігоря Поклада, який під час подій фільму перебував у своєму будинку в Ворзелі. Декілька творів Ігоря Дмитровича, такі як «Сіла птаха» та Марш Сотні з оперети «Конотопська відьма» будуть використані у фільмі в якості саундтреків. Автором головного саундтреку до стрічки виступив Іса Меліков – відомий азербайджанський композитор і продюсер.

Кастинг акторів на ролі у фільмі буде проведений до кінця року, але вже відомий виконавець ролі головного антагоніста – їм став В’ячеслав Довженко – український актор театру і кіно, лауреат премії «Золота дзиґа» за найкращу чоловічу роль.

На меті творчої команди фільму участь у міжнародних фестивалях класу А, а також представлення стрічки на світових стрімінгових сервісах.

Трейлер-тизер драми «БУЧА» знятий на кошти американських інвесторів, а подальше фінансування виробництва фільму також буде реалізовано виключно коштом іноземних інвесторів та меценатів. За особистими переконаннями творців фільму, через активну залученість українців у зборах на потреби ЗСУ, збори в Україні проводитись не будуть.

Тизер-трейлер до фільму «БУЧА» був представлений в Києві в кінотеатрі Оскар. У рамках заходу також був презентований благодійний фонд Костянтина Гудаускас «Bucha help«, найпершим завданням якого стане відбудова зруйнованого житла у Бучі, Ірпені та Гостомелі.