У Києві презентували англомовний переклад «Історії України-Руси» Михайла Грушевського

26.02.2024

Національний заповідник «Софія Київська» представив нове видання англомовного перекладу «Історії України-Руси» Михайла Грушевського. Багатотомна праця видатного українського діяча продовжить проєкт Олени Зеленської «Книжкова поличка», який працює у багатьох містах світу. Про це повідомили на сайті президента України.

Над перекладом працювали фахівці Центру досліджень історії України імені Петра Яцика при Канадському інституті українських студій Університету Альберти. Нове видання складається з 10 томів у 12 книгах.

Під час презентації видання за участі першої леді України 10 комплектів книжок передали для проєкту «Книжкова поличка». Також на урочистій події були присутні представники Посольства Канади в Україні, Канадського інституту українських студій та історики України, США та Канади — Ярослав Грицак, Сергій Плохій, Франк Сисин.

Українські книжкові полички в межах проєкту Олени Зеленської поповнилися «Історією України-Руси» Михайла Грушевського

Фото: president.gov.ua

«Десятитомну «Історію України-Руси» Михайло Грушевський писав 38 років. Це не тільки праця його життя — це перша академічна історія України як окремої держави, що веде початок від Київської Русі. Для нас, сучасних українців, — ніби звичний факт. Але в часи, коли починав роботу Грушевський, доба Київської Русі була давно „монополізована“ Російською імперією. Отже, Грушевський кардинально змінив імперський фокус, відкривши історію цілого народу світові та йому самому. І сьогодні, коли Росія вкотре намагається переписати історію й викреслити з неї Україну, праця професора Грушевського знову на захисті фактів та історичної правди. І особливо важливо, що через проєкт „Українська книжкова поличка“ книга дійде не тільки до академічних кіл, а й до всіх охочих», — зазначила Олена Зеленська.

Проєкт «Українська книжкова поличка» націлений на поширення української літератури в оригіналі та перекладах у провідних бібліотеках світу.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram