У Києві стартував шостий Український жіночий конгрес

Український жіночий конгрес — це щорічний захід щодо ролі жінок у владі та бізнесі. Цьогоріч тема — «Цінності під час війни». Учасниці дискутують про лідерство українських жінок, зокрема про участь в ухваленні рішень та у процесі відбудови України.

Перша леді України Олена Зеленська виступила на конгресі. Вона нагадала, що торік обговорювали рівність оплати праці й можливостей, безбар’єрність. Цього року вже мали б обговорювати досягнення у цих сферах. Але нині темою є українки під час війни. Зеленська зауважила, що жінки у їхній боротьбі зі страшним випробуванням стали сенсацією у світі. При цьому йдеться не тільки про 40 тисяч доброволиць у ЗСУ, а й про мільйони жінок на інших напрямах національного спротиву — про медпрацівниць, волонтерок, вчительок, які, попри обстріли, роблять свою роботу. Про бізнесвумен, на яких припадає третина бізнесів, що утримують економіку. Про героїнь, які витримали полон та окупацію і не зламалися. Про мільйони тих, хто полишив дім, щоб врятувати дітей.

«Коли мене запитують про роль української жінки, я кажу, що вона лідерська. Бо лідер — це не якась одна людина, їх може бути багато. Бути лідером — віддавати більше, ніж отримуєш, і надихати. Українські жінки саме такі», — підкреслила Олена Зеленська.

Вона акцентувала на тому, що дуже важливо, аби після нашої перемоги батьківщина зробила те саме для українських жінок.