У Києві відбудеться Марш Рівності та благодійний ЛГБТК+ фестиваль

30.05.2024

Першого червня у світі розпочинається прайд-місяць, протягом якого у різних країнах традиційно проводять заходи на підтримку прав ЛГБТК+ спільноти. Цьогоріч КиївПрайд відбудеться вперше від початку повномасштабного вторгнення. 

«В Україні прайд — це майданчик для боротьби за права людини, а в умовах великої війни — можливість надати Україні видимості у світі та залучити додаткову допомогу для тих, хто боронить нашу незалежність», — розповідають організатори КиївПрайду-2024.

Благодійний освітній фестиваль

9 червня у київському артцентрі Closer відбудеться благодійний освітній фестиваль КиївПрайд. Програма фестивалю складається з лекцій, дискусій, креативних майстерень, ярмарку українських брендів, психологічних консультацій, майстер-класів та музичної програми. 

Також на фестивалі відзначатимуть переможців KyivPride Awards — нагороди, започаткованої для союзниць та союзників ЛГБТК+ спільноти. Нагороду можуть отримати політики, бізнеси, медіа та публічні особи, які роблять внесок у підтримку рівності та прав ЛГБТК+ людей. Усі кошти, отримані під час фестивалю, організатори спрямують на Прайд-збір. Це також один із заходів КиївПрайду-2024, у межах якого українські ЛГБТК+ організації ініціювали збір 4 млн грн для захисниць та захисників України. 

Марш Рівності

16 червня відбудеться Марш Рівності, востаннє він проходив у Києві ще 2021 року. Враховуючи виклики воєнного часу, цьогоріч Марш Рівності будуть проводити у київському метро. Захід відповідатиме усім безпековим вимогам та буде узгоджений з органами влади. Команда КиївПрайду проводить переговори з військовою адміністрацією. 

Організатори повідомляють, що з безпекових міркувань у Марші зможе взяти участь обмежена кількість людей. До нього зможуть долучитися не більше 500 людей, серед яких активісти, представники ЛГБТК+ та правозахисних організацій, волонтери.

Отримати більше деталей про події КиївПрайду-2024 та дізнатися, як долучитися, можливо на сторінках організаторів у соціальних мережах

Читайте також: КиївПрайд номінували на британську нагороду PinkNews Awards

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram