У Києві відкрився Інноваційний центр хірургії серця та судин «Добробут»

Це єдиний центр кардіохірургії в Україні, у якому кардіохірургічні операції проводяться мініінвазивно у понад 80% всіх «відкритих» операцій на серці

15 липня відбулося відкриття Інноваційного центру хірургії серця та судин медичної мережі «Добробут». Центр хірургії серця та судин – це 9 поверхів і 10 000 кв. м, обладнаних відповідно до світових вимог надання медичного сервісу. Потужність центру дозволяє розмістити 71 пацієнта на стаціонарне лікування, де в комфортних умовах вони зможуть отримати якісну і своєчасну допомогу. Поліклінічне відділення прийматиме до 500 пацієнтів на день.

«Провідні технології у діагностиці та лікуванні – важливе досягнення Медичної мережі «Добробут». Інноваційний центр оснащений найсучаснішим медичним обладнанням, серед яких ангіограф Siemens Artis Q і томограф Siemens Somatom X останнього покоління», — каже генеральний директор ММ «Добробут» Олег Калашніков.

Завідувач відділення кардіохірургії з блоком інтенсивної терапії, доктор медичних наук, лікар-хірург Олександр Бабляк, розповів про нові проєкти та створення благодійного фонду. 

«Наразі мініінвазивні операції на серці – це унікальні методики, які дозволяють скоротити час на реабілітацію пацієнта. На сьогодні Інноваційний центр хірургії серця та судин – це єдиний центр кардіохірургії в Україні та один з небагатьох у світі, у якому кардіохірургічні операції проводяться мініінвазивно у понад 80% всіх «відкритих» операцій на серці. Це стало можливим завдяки впровадженню інноваційної методики мініінвазивного багатосудинного коронарного шунтування, автором якої є я», — каже Олександр Бабляк.

Також разом із запуском роботи центру мережа «Добробут» за ініціативи кардіохірургічної команди лікарів запускає благодійний проєкт всеукраїнського масштабу «Велике майбутнє маленьких сердець». Відтепер діти з вродженими вадами серця, яким показані мініінвазивні операції, зможуть отримати їх безоплатно.

«Подібні мініінвазивні операції при складних вроджених вадах серця є найсучаснішим досягненням світової кардіохірургії. Враховуючи, що наша команда володіє цими методиками, ми вирішили зробити їх доступними для дітей в Україні незалежно від рівня соціального забезпечення їхніх сімей», — продовжує лікар-хірург Олександр Бабляк.

У центрі планують проводити 50 операцій на рік. Фінансування проєкту взяли на себе американський благодійний фонд «Український Дар Життя», а також благодійний фонд «Добробут». Операції будуть проводити в Інноваційному центрі хірургії серця та судин.

«Одним з найголовніших ресурсів ММ «Добробут» є люди. Ми набираємо персонал згідно з цінностями та професіоналізмом. Для нас пацієнт завжди залишається пацієнтом, а не клієнтом. Ми ставимося до пацієнтів як до самих себе. Намагаємось ефективно розв’язати їхню медичну проблему, і це збільшує довіру до медицини», — додав Олександр Бабляк.

Також серед спікерів конференції був присутній заступник медичного директора з хірургії, лікар-хірург Максим Щербина. Він зазначив, що у боротьбі з інсультом найголовніше – це час.

«Життєво важлива кожна хвилина. Інсультний центр – це координаційна частина ланцюга, звідки починається діагностика та надання термінової допомоги пацієнтові. Далі – хірургічне відділення, стаціонар та домашній догляд. Реабілітація пацієнта після виписки також проходить під контролем, тому можна сказати, що ми надаємо цілодобову допомогу нашим пацієнтам», — сказав Максим Щербина.

Інноваційний центр хірургії серця та судин Медичної мережі «Добробут» розташувався за адресою: місто Київ, Повітрофлотський проспект, 54.