У Києві вночі демонтували Володимиро-Ольгінську каплицю біля фундаменту Десятинної церкви

17.05.2024

З 16 на 17 травня у Києві знесли каплицю Української православної церкви, встановлену біля місця першого кам’яного храму Київської Русі.

Боротьба за частину території Національного музею історії України тяглася багато років. Керівництво музею вважало, що каплиця з’явилася поруч із будівлею незаконно. Після Майдану 2014 року та наступної зміни влади Нацмузей почав боротися за знесення церкви. Їх активно підтримували супротивники Московського патріархату, організовуючи масові акції біля храму.

У лютому минулого року Господарський суд Києва зобов’язав УПЦ знести каплицю за позовом Національного музею історії України. Музейники доводили, що каплиця збудована незаконно, без державних дозволів. Представники УПЦ подали апеляцію на рішення про знесення, проте 14 вересня Північний апеляційний господарський суд її відхилив.

Церква відмовлялася зносити каплицю. Тоді Національний музей оголосив збір коштів для демонтажу церкви на Старокиївській горі і залучив будівельну компанію. Попередньо демонтаж було призначено на 7 травня о 6:30. Проте віряни зібралися біля музею і завадили знести капличку. Завершити тривалий процес протистояння вдалося сьогодні пізно вночі.

Читайте також: Заборона УПЦ МП: у ВР зібрали необхідну кількість підписів

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram