У Львові відбудеться фестиваль імпровізаційної музики Jazz Bez

30.11.2022

У Львові відбудеться ХХІІ міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez. У фокусі фестивалю — тема культурної релокації. На сцені будуть як знані виконавці з Польщі, Аргентини, Бельгії та України, так і майбутні музиканти — діти, адже у програмі заплановані події для різних вікових категорій.

Концерти відбудуться у «Дзизі» 2-6 грудня, проте є широка пре- і супровідна подієва програма. В America House Lviv триватимуть лекції та музичні майстер-класи, а ще етноджаз з Усеїном Бекіровим в арт-галереї «Дзиґа», вечір актуальної польської імпровізаційної музики із Jazz Forum Talents, сольна програма бельгійського піаніста Івана Падуарта (Ivan Paduart), батл трубачів із гостем з Аргентини Себастьяном Грещуком (Sebastián Greschuk), концерт «Джаз Релокація» просто неба у закапелку Маркіяна Іващишина.

Головна тема цьогорічного фестивалю — релокація в культурі України. Саме тому буде більше, ніж зазвичай, освітніх проєктів та спеціальний концерт «Джаз Релокація». Також уперше Jazz Bez Kids: спеціальна програма для наймолодших, підготовлена разом з Іриною Вакуліною, диригенткою, менеджеркою мистецьких проєктів, співзасновницею Центру музичного розвитку TEMPO.

Також у цьогорічній програмі Jazz Bez Junior виступ зі студентами кафедри джазу Львівської національна музичної академії ім. М. Лисенка.

Нагадаємо, що фестиваль відбувався щороку, навіть під час революцій в Україні чи пандемії. Рік повномасштабної війни не став винятком. Концерти відбудуться, за словами організаторів, «без урочистостей і великих залів, але у теплі, безпеці за товстими мурами і з можливістю продовжити виступи акустично, якщо відімкнуть електроенергію».