У Львові відкрився центр інтелектуального мистецтва «Меркурій»

На відкритті представили перший проєкт "Ретроспектива інтелектуального мистецтва України"

22.02.2024

Виставка розмістилася на площі понад 1000 кв. м і зібрала майже 400 робіт українських майстрів від початку XX століття. Мета проєкту — показати глядачам процеси в українському мистецтві протягом у часі. Про це розповідає інтернет-видання Zahid.net.

ЦІММ

Фото: ЦІММ

Експозицію розділено на 5 періодів: мистецтво індивіда, мистецтво прогресу, мистецтво моральної опозиції, мистецтво цинічного дискурсу та мистецтво дієвих інтелектуалів.

Читайте також: «Обережно, крихке!». У Львові відкрилася фотовиставка, присвячена маріупольським вітражам

ЦІММ

Фото: ЦІММ

На виставці представлені твори Якова Гніздовського, Марії Примаченко, Карла Звіринського, Євгена Лисика, Алли Горської, Федора Тетянича, Костянтина Зоркіна, Сергія Якуніна, Олекси Фурдіяка, Альфреда Максименка, Анатоля Степаненка, Алли Гончарук, Миколи Трегуба, Романа Жука, подружжя Ганни Куц й Віктора Довгалюка та інших.

ЦІММ

Фото: ЦІММ

«У цій експозиції ми зібрали кількасот знакових зразків українського мистецтва, створеного за останні сто років. Наш прем’єрний проєкт “Ретроспектива інтелектуального мистецтва України” на прикладі малярства, скульптури та інсталяцій має на меті розкрити історію креативних зрушень у мисленні українців та, сподіваюся, зруйнувати багато стереотипів про українське мистецтво XX», — розповів артдиректор ЦІММ Богдан Мисюга..

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram