У Португалії з 1950 року жертвами сексуального насилля католицьких церковників стали понад 4,8 тисячі людей. Більшість постраждалих — діти

13.02.2023

У Португалії з 1950 року представники католицької церкви причетні до сексуального насильства щодо щонайменше 4815 людей. Більшість сексуальних домагань були щодо дітей віком 10-14 років, а наймолодшій жертві було лише два роки.

Про це пишуть BBC та Reuters з посиланням на розслідування незалежної комісії, яку створила Португальська єпископальна конференція.

Так, загалом розслідувачі зафіксували 564 свідчень людей, які заявили, що стали жертвами жорстокого поводження з боку священників чи інших церковних чиновників. У багатьох випадках показання свідків вказували на те, що інші неповнолітні зазнавали насилля. Через це й жертв значно більше, ніж людей, які надавали свідчення. Проте комісія стверджує, що і це лише верхівка айсберга.

Так, 77% людей, які скоювали насилля, були священниками, а серед жертв переважали чоловіки. Вони ставали жертвами в католицьких школах, церквах, будинках священників, сповідальнях та інших місцях.

Очолював комісію дитячий психіатр Педро Стрехт. Він належне людям, які в дитинстві стали жертвою сексуального насилля, і наважилися розповісти про це.

Згодом із заявою має виступити президент Португальської єпископальної конференції та єпископ Лейрії-Фатими Хосе Орнелас. Він сказав, що позачергове засідання конференції обдумає найкращий спосіб забезпечити «справедливість» жертвам.

За даними розслідувачів, до прокуратури передали 25 справ. На багато інших не поширюється строк позовної давності.

Це розслідування у Португалії почали у січні 2022 року. Воно стартувало після того, як розслідування у Франції показало, що у цій країні жертвами сексуального насилля католицьких церковників стали близько 216 тисяч дітей.