«У пошуках Ніки». Вийшов документальний фільм Станіслава Капралова про порятунок тварин під час війни в Україні

24.04.2024

Стрічку українського режисера анонсував YouTube-канал СТБ. Вона розповідає про важкі, а подекуди й трагічні випадки, пов’язані з порятунком тварин під Києвом та у Харкові. Про це повідомляє NV.

На ідею фільму Станіслава Капралова наштовхнула особиста ситуація, коли треба було розшукати його собаку Ніку. Під час евакуації батьків режисера вона злякалась вибухів і втекла з автомобіля. Під час пошуків режисер багато знімав все, що бачив навколо. Ці матеріали й стали основою майбутньої стрічки.

«Я подзвонив друзям операторам і ми вирішили документувати все, що відбувається. Так зірки склалися, що ми зустріли крутих волонтерів, які, ризикуючи життям, евакуювали екзотичних і домашніх тварин», — згадує Капралов.

"У пошуках Ніки"

Фото: Олена Зеленська/Facebook

Під час пошуків режисер познайомився з актором Олексієм Суровцевим, який рятував котів і допоміг у кількох рятувальних операціях. Капралов знімав ситуацію на фермі страусів, в екопарку Ясногородка та на конюшні готелю «Бабусин сад» на Київщині. А пізніше брав участь у рятуванні домашнього лева Рури та північних оленів із розбомбленого зоопарку.

Знімальна група задокументувала загалом понад 50 годин матеріалів. Її члени допомагали проводити евакуацію тварин на Харківщині й паралельно знімали все, що відбувалося.

Фільм «У пошуках Ніки» дебютував у Нью-Йорку на фестивалі DOC NYC. Місяць тому відбувся показ у Швейцарії, а влітку його продемонструють зоозахисникам світу у Південній Кореї.

Читайте також: Вийшла благодійна книга про порятунок тварин Херсонщини

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram