Європейська академія лідерства 22 липня завершила літню «Школу жіночого лідерства в епоху цифрових технологій» у Празі. Раніше аналогічні заходи пройшли у Лісабоні та Ніцці. У межах заходу незалежне журі обрало 29 учасниць серед понад 2 500 студенток і фахівчинь зі всієї Європи. Зокрема, по одній учасниці з кожної країни-члена ЄС, одна учасниця з країни західнобалканської шістки, а також уперше учасниця з України. Школа проводилась у рамках освітніх ініціатив програми Huawei «Насіння для майбутнього», яка також сприяє лідерству жінок у цифрову епоху в усьому світі. Як це було читайте далі.
Тижнева стипендіальна програма школи включала майстер-класи, командні проєкти, активне навчання і групові активності, тематичні вечері та культурні заходи, де дівчата мали розвинути лідерські здібності, спілкуватися з провідними спікерами з усього ЄС, а також розширити можливості нетворкінгу для майбутніх проектів та колаборацій.
Президентка Європейського соціально-економічного комітету Кріста Швенг каже, що такі заходи мають внести зміни в культурі, щоб внести реальні зміни у суспільство та економіку — це стосується як жіночого лідерства, так і переходу до «зелених» та цифрових технологій. А це зокрема більше відгукується у робі саме жінкам.
Ірена Музова була президенткою цієї літньої школи, заохочуючи молодих учасниць «визнати важливість діалогу та залученості у створенні міцних стосунків та розумінні точок зору інших людей». У листі, яким уродженка Праги поділилися зі студентками на початку програми, вона заявила, що «разом ми сильніші, і лише завдяки співпраці можемо сприяти рівності, безпеці та процвітанню в Європейському союзі та за кордоном».
На думку директорки з питань гендерної рівності та союзу громадянства Європейської комісії Ірени Музової політика сприяння як гендерній рівності, так і цифровим навичкам зможе в подальшому ще більше зменшити гендерний розрив.
У компанії Huawei вважають також, що нам потрібно змусити технології працювати для людей і на благо суспільства. Більше, ніж будь-коли. «Huawei віддана Європі. Розпочавши свою діяльність у Європі ще у 2000 році, ми пишаємося тим, що робимо свій внесок у технологічну трансформацію Європи», — зазначив президент компанії Huawei у Центральній Європі Ма Ці.
А на думку керівниці відділу з розвитку засад рівності, різноманітності та інклюзії у Huawei EU Берти Ерреро технології завжди будуть поруч, щоб допомогти жінкам у розвитку, і закликала учасниць «зводити мости на кожному рівні: для себе, щоб досягти все більших висот у своїй кар’єрі, незалежно від того, наскільки великі виклики перед ними постануть; для людей з неблагополучних сімей, аби ніхто не залишився позаду під час цифрового переходу; і, що найважливіше, створювати зв’язки з людьми з інших країн і континентів також, сприяти міжнародній співпраці, тому що процвітання приходить саме унаслідок спільної роботи».
«Школа жіночого лідерства в цифрову епоху» підтверджує послідовну роботу компанії у сфері цифрової інклюзії, у тому числі для забезпечення ґендерної рівності. Ця програма спрямована на те, щоб разом створити світ, в якому жінки зможуть не лише брати участь у цифровій трансформації сьогодні, а й процвітати та бути лідерами змін у цифровому майбутньому.
Метою Huawei та «Школи лідерства в цифрову епоху» є визнання величезного потенціалу таланту жінок та проактивна підтримка та розширення можливостей дівчат, щоб вони могли бути лідерами технологічної революції.