У США хочуть внести до Конституції поправку про рівні права, але є нюанс: подробиці

28.04.2023

Сенат США проголосує за резолюцію, яка дозволить внести до Конституції поправку про рівні права (Equal Rights Amendment або ERA).

Про це пише Reuters.

За словами прихильників поправки, вона надасть жінкам право на рівну оплату праці й забезпечить їхні права в юридичних питаннях. Водночас опоненти республіканці кажуть, що поправка може призвести до конституційного закріплення права на аборт і зобов’язати жінок проходити військову службу.

Читайте також: Дональда Трампа звинувачують у спробі зґвалтування: подробиці

Провідний демократ Сенату Чак Шумер назвав поправку критично важливою:

«Той, хто вважає, що поправка про рівні права не потрібна в теперішній час, не звертає уваги на жахливі речі, що відбуваються в цій країні». 

Зазначається, що вперше поправку про рівні права представили ще в 1923 році, але Конгрес ухвалив її лише в 1972 році. До 1977 року поправку ратифікували 35 із 38 необхідних штатів. Згодом ратифікацію поправки кілька разів відтерміновували, останній строк був у 1982 році.

Читайте також: Вперше на Місяць полетить жінка — NASA

Додамо, що у 2020 році Вірджинія стала 38 штатом, який ратифікував ERA – майже за два десятиліття після того, як сплив термін. Однак федеральний суд постановив, що поправку ратифікували надто пізно, щоб її можна було зробити частиною Конституції.

Читайте також: У Кенії судитимуть лідера секти, який заморив голодом майже 50 людей

Резолюція, за яку голосуватиме Сенат, скасує крайній термін ратифікації, щоб ERA змогла набути чинності. Однак голосування, імовірно, буде невдалим, оскільки демократи не надто переважають у Сенаті: 51 проти 49 республіканців. Для того, щоб поправка про рівні права стала чинною, її повинні підтримати щонайменше 60 представників Сенату.