Вперше на Місяць полетить жінка — NASA

04.04.2023

NASA назвала астронавтів, які полетять до Місяця. Серед них — перша жінка.

Про це передає «BBC Україна».

Космічна агенція США NASA назвала чотирьох астронавтів, які повернуть людство на Місяць після 50-річної перерви. До складу команди Artemis II увійшли троє американців — Віктор Гловер, Крістіна Геммок Кох і Рід Вайсман — та один канадієць Джеремі Гансен.

Читайте також: Загибель операторки Галини Гатчинс: суд виніс перший вирок

«Екіпаж «Артеміди-2″ представляє тисячі людей, які невтомно працюють, щоб ми дістались до зірок. Це їхня команда, це наша команда, це команда людства. У кожного з астронавтів NASA — Рейда Вайзмана, Віктора Гловера, Крістіни Геммок Кох — та астронавта CSA Джеремі Гансена своя історія, але разом вони представляють наше кредо: E pluribus unum — один серед багатьох. Разом ми відкриваємо у нову еру досліджень для нового покоління зіркових мореплавців і мрійників — покоління Артеміди», — сказав керівник NASA Білл Нельсон.

Читайте також: Жіноча збірна України з пляжного футболу вперше увійшла до п’ятірки команд світу

Зазначимо, що 43-річна Крістіна Кох стане першою жінкою-астронавткою, яка коли-небудь брала участь у місії на Місяць. Вона вже залишила слід в історії у жовтні 2019 року, коли разом зі своєю колегою — астронавткою Джесікою Мер — здійснила перший спільний вихід у відкритий космос, в якому були лише жінки.  Також Кох є авторкою рекорду з найдовшого польоту жінки у космос — 328 днів.

Фото: «Вікіпедія»

Читайте також: Американська журналістка отримала премію «Ґрейсі» за висвітлення війни в Україні

Місія Artemis II має відбутися у 2024 році, чотири астронавти вирушать у космос для обльоту Місяця, після чого повернуться на Землю. Це буде перша місія з екіпажем на борту нового космічного корабля NASA Orion і перша, яку запустить нова важка ракета агенції Space Launch System. Місія триватиме приблизно 10 днів, але спочатку системі потрібно буде пройти величезну кількість випробувань, щоб переконатися, що вона може підтримувати людей, які живуть і працюють у далекому космосі.