У Сьєрра-Леоне розширили можливості щодо працевлаштування жінок та передбачили покарання за їх дискримінацію

У Сьєрра-Леоне (Західна Африка) набув чинності закон «Про гендерну рівність та розширення прав і можливостей жінок», що сприятиме просуванню кар’єрними сходами. Зокрема, документ покликаний збільшити кількість жінок, які обіймають керівні посади у приватному та державному секторах до 30%. Про це повідомляє ВВС.

Закон поширюється на всі компанії, в яких працює 25 і більше людей. Мінімальна квота у 30% жінок поширюється і на всі виборні та призначені посади в уряді та державних установах Сьєрра-Леоне. До того ж у кожному урядовому департаменті повинен бути свій гендерний підрозділ у рамках відділу планування.

Закон також зобов’язує роботодавців платити однакову зарплату чоловікам та жінкам за ту саму роботу, а також передбачає покарання за дискримінацію жінок. У тексті документа передбачена 14-тижнева відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами.  Також закон закріпив можливості для навчання жінок на робочому місці та забезпечує доступ до кредитів та інших фінансових послуг нарівні з чоловіками. Всі компанії в Сьєрра-Леоне повинні будуть щорічно звітувати про те, як вони дотримуються цього закону. За дискримінацію за ознакою статі каратимуть штрафами та позбавленням волі (до п’яти років).

За словами президента Сьєрра-Леоне Джиліуса Маада Біо, закон про гендерну рівність та розширення прав і можливостей жінок «всебічно усуне гендерний дисбаланс».

 «Це історія про те, чому тепер, коли у нас є стабільна та мирна Сьєрра-Леоне, ми не можемо дозволити собі, щоб жінки, які становлять 52% нашого населення, не посідали чільне місце у політиці та інших сферах. Права жінок — це права людини», — сказав він під час підписання закону та попросив вибачення в мешканок країни за несправедливе ставлення з боку влади, наголосивши на важливому внеску жінок у розвиток демократії у країні.

Міністерка Сьєрра-Леоне з гендерних питань та у справах дітей Манті Тараваллі каже, що цей закон дозволяє дівчатам, які ще навчаються в школі, знати, що «у власній країні в них є можливості для працевлаштування для бізнесу». Окремо урядовиця зауважила, що досі «жодна інша африканська країна на південь від Сахари» не ухвалила такий закон.

Закон про гендерну рівність та розширення прав і можливостей жінок вперше був представлений у парламенті Сьєрра-Леоне у 2021 році. Лише у листопаді 2022 року законодавці одноголосно проголосували за його ухвалення. Президент Сьєрра-Леоне Джуліус Маада Біо підписав цей закон 20 січня.