У ЄС схвалили заборону на знищення непроданого одягу

16.05.2023

Держави-члени Європейського Союзу попередньо схвалили заборону на знищення непроданого одягу, щоб скоротити відходи текстильної промисловості.

Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на видання Financial Times.

У березні 2022 року Єврокомісія підготувала план, спрямований на заохочення перероблення та повторного використання товарів, назвавши «вкрай поширеною екологічною проблемою» знищення непроданих споживчих товарів, як-от текстиль і взуття, через зростання онлайн-продажів.

Читайте також: В Австралії затримали екоактивістів, які зупинили потяг і вигрібали вугілля

Наприкінці минулого тижня країни ЄС підтримали заборону на знищення «одягу або аксесуарів до одягу». Вона стане частиною вимог до екодизайну для виробників на території держав-членів. Деякі країни Євросоюзу також пропонували, щоб вимоги до екодизайну поширювалися на електронні пристрої та взуття.

Читайте також: Заміна поліетиленових пакетів: школяр із Дніпра винайшов біополімер

Згідно з проєктом пропозиції, кожен товар матиме паспорт продукту, де міститиметься інформація про те, як саме його виготовили. А онлайн-маркетплейсам висунуть вимоги, які гарантуватимуть, що вони збувають відповідну продукцію.

Заборона охопить лише середній бізнес, який налічує до 249 працівників і має річний обіг менш ніж 50 мільйонів євро. Очікується, що заборону на утилізацію непроданого одягу остаточно ухвалять 22 травня.

Читайте також: У Голлівуді з’явилися зірки українських тварин, які можуть зникнути через війну: фото

За оцінками Єврокомісії, текстильна промисловість відповідає за п’яту частину парникових викидів на території ЄС. Щороку громадяни ЄС викидають майже шість мільйонів тонн текстилю, але лише чверть із них переробляється.