Україна отримала сертифікат ЮНЕСКО про внесення борщу до Списку нематеріальної спадщини

07.12.2022

Міністерству культури та інформаційної політики передали оригінал сертифіката ЮНЕСКО про внесення елемента «Культура приготування українського борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Про це йдеться у повідомленні МЗС України.

Урочисте передання відбулося під час засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, яку очолює перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. Офіційний Київ обстоював належність борщу до вітчизняної культури з 2020 року, тобто ще до повномасштабного російського вторгнення.

Як повідомлялося раніше, Структура ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) внесла український борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, який потребує охорони, 1 липня 2022 року. Але через різку позицію РФ сертифікат Україна отримала лише зараз.

Учасники також обговорили перспективи внесення до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у надзвичайному порядку тих об’єктів, що розташовані на тимчасово окупованих територіях та зазнають найбільших зазіхань та руйнувань від агресора.

 

 

Новини партнерів