Україна отримала збитків навколишньої середи на 37 млрд євро від російської агресії – Міндовкілля

Постраждали 20% природоохоронних територій України

Шкода довкіллю України від агресії рф оцінюється в понад 37 млрд євро.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко під час Форуму співробітництва в галузі безпеки країн-учасниць ОБСЄ.

За його словами, внаслідок лісових пожеж, горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів викиди в атмосферне повітря вже перевищили 67 мільйонів тонн.

«Країна-агресор навмисно знищує українську водну інфраструктуру. Останній приклад – удари по дамбі Карачунівського водосховища на річці Інгулець біля Кривого Рогу. Як результат, вода в річці тимчасово стала червоного кольору. Забруднена вода потрапляє в транскордонні ріки, Чорне й Азовське море й може дістатися сусідніх країн», – розповів Федоренко.

Він зазначив що майже третина територій України (близько 200 тисяч км²) замінована, а ліси зазнали значних пошкоджень: вони спалені й перекопані окопами. Постраждали також і 20% природоохоронних територій України. У зоні ризику перебувають Рамсарські угіддя й Смарагдова мережа. Росія також окупувала 2209 родовищ з енергоресурсами, металами й мінералами, чия вартість оцінюється в 12,7 трильйона євро.

Крім того, рф відмовляється від створення демілітаризованої зони довкола ЗАЕС і регулярно обстрілює територію й інфраструктуру поблизу неї.

«Ми закликаємо міжнародну спільноту сприяти притягненню агресора до відповідальності заради миру й безпеки у світі. Дякуємо тим країнам-учасницям ОБСЄ, які допомагають нам протистояти цьому терору», – наголосив Федоренко.