Україна повернула додому ще 11 викрадених дітей

Це стало можливим завдяки посередництва Катару та підтримки ЮНІСЕФ

21.02.2024

До України вдалося повернути з Росії та тимчасово окупованих територій ще 11 дітей. Про це повідомив український омбудсмен Дмитро Лубінець.

Він розповів, що серед повернених дітей –  шість дівчат та п’ять хлопчиків. Найменшій дитині 2 роки, найстаршій – 16. Разом з командою від України дітей зустрічав Посол Катару в Україні Гаді Аль-Гаджрі. На двох діток чекала машина швидкої допомоги, оскільки вони майже не могли пересуватися.

Додому повернулися 11 українських дітей

Додому повернулися 11 українських дітей

«На жаль, доля дітей трагічна — вони вимушені були пережити окупацію рідних міст, бомбардування та поранення, смерть рідних. Деяких рф примусово паспортизувала та навіть знайшла їм “опікунів”. Рідні дітей звернулися до нашої інституції, аби повернути примусово переміщених і депортованих українців на Батьківщину», — сказав омбудсман.

Додому повернулися 11 українських дітей

Разом з командою омбудсмана дітей зустрічав Посол Катару в Україні Гаді Аль-Гаджрі

Влітку 2022 року в Україні почала працювати державна інформаційна платформа «Діти війни». Вона допомагає батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які зникли безвісти або були незаконно депортовані.

Читайте також: Повернення викрадених українських дітей: без медіа місія нездійсненна

«Тепер українці вдома. Наше завдання не тільки подбати про логістичний, безпековий та інші напрямки повернення, але й надалі забезпечити отримання дітьми психологічної, гуманітарної допомоги, залучаючи до цього партнерів», — додав Дмитро Лубінець. 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram