Україна та ОАЕ розпочинають перемовини щодо Угоди про всеосяжне економічне партнерство

Якщо цю угоду укладуть, Україна стане першою європейською країною, з якою уряд ОАЕ працюватиме у межах CEPA. Про це повідомляє міністерство економіки ОАЕ. Спільну заяву про наміри підписали перша віцепрем’єрка — міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр зовнішньої торгівлі ОАЕ, доктор Тані бін Ахмед Аль Зейоуді.

Від початку повномасштабної війни в Україні ОАЕ намагалися зберігати нейтралітет, попри тиск країн Заходу на виробників нафти у Перській затоці з метою економічної ізоляції Росії, яка є членом ОПЕК+.

«Угода про всеосяжне економічне партнерство з Україною відкриває низку нових можливостей для наших експортерів, інвесторів і виробників, а також надає доступ до нових ринків в Азії, Африці та на Близькому Сході для сільськогосподарської та промислової продукції з України», — заявив міністр зовнішньої торгівлі ОАЕ Тані Аль Зейоуді у коментарі виданню Reuters.

Міністерка економіки України Юлія Свириденко наголосила, що Україна відома своєю роллю глобального гаранта продовольчої безпеки та швидкозростаючого ІТ-центру.

Оскільки Україна є одним із найбільших у світі постачальників зерна, оглядачі вважають, що переговори між Києвом та Абу-Дабі будуть зосереджені на можливостях розширення торгівлі у секторі послуг і на продовольчій безпеці.

Раніше цього року ОАЕ підписали угоди про вільну торгівлю з Індією, Ізраїлем та Індонезією. Експерти вважають, що таким чином ця близькосхідна країна зміцнює свою позицію як глобальний торговельний та логістичний центр в умовах зростаючої конкуренції з боку Саудівської Аравії.

Як вже повідомлялось, у 2021 році обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами між Україною та ОАЕ становив $1,147 млрд. Крім того, інвестиції ОАЕ в економіку України торік сягнули понад $243 млн. Такі дані оприлюднило Міністерство економіки України.