Україна вимагатиме додаткових перемовин стосовно місця проведення Євробачення – міністр культури

Міністр культури України Олександр Ткаченко заявив, що Україна вимагатиме додаткових перемовин стосовно місця проведення Євробачення-2023.

Про це він повідомив у Facebook.

Він написав, що Україна не згодна з характером прийняття рішення Європейської мовної спілки – «коли нас поставили перед фактом без обговорень можливостей інших варіантів».

«Та вважає, що має всі підстави на проведення подальших перемовин та знаходження спільного рішення, яке буде задовольняти всі сторони. Ми чесно виграли Євробачення — 2022 та виконали наразі всі умови в зазначені терміни щодо процесу погодження його проведення в Україні — надали відповіді та гарантії по безпекових нормах та можливі місця проведення конкурсу», — написав Ткаченко.

Він додав, що проведення Євробачення — 2023 в Україні — це потужний сигнал для всього світу, що він підтримує Україну зараз.

«Ми будемо вимагати змінити це рішення, тому що вважаємо, що зможемо виконати всі взяті на себе зобов’язання, про що було неодноразово наголошено Європейській мовній спілці. Тому ми вимагаємо додаткових перемовин щодо проведення Євробачення – 2023 в Україні», — підсумував Ткаченко.

Раніше Європейська мовна спілка вирішила, що пісенний конкурс «Євробачення» у 2023 році відбудеться не в Україні. Організатори звернулися до Великої Британії, щоб обговорити можливість проведення конкурсу там, оскільки представник цієї країни посів друге місце.