Українка стала другою жінкою, яка отримала найпрестижнішу математичну нагороду

Українській ученій Марині В’язовській вручили медаль Філдса на Міжнародному математичному конгресі в Гельсінки. Вона стала другою жінкою у світі, яка отримала цю нагороду.

Про це повідомляється на офіційній сторінці нагороди.

Як пише The Guardian, В’язовська винайшла спосіб упакування однакових куль у заданому просторі, що стало розв’язанням давньої математичної задачі. До 2016 року вирішення було знайдене лише для дво- і тривимірного просторів. Математикиня привела приклад використання решітки Е₈, як найщільніше пакування куль у восьмивимірному просторі.

Згодом разом з українським ученим Данилом Радченком і математиками Генрі Коном, Абінавом Кумаром й Стівеном Міллером Марина знайшла розв’язок і для 24-вимірного простору – найкращим пакуванням виявилася так звана решітка Ліча.

В’язовська стала другою жінкою у світі, після математикині Мар’ям Мірзахані, яка отримала цю нагороду. Разом з українкою відзнаку також отримали науковці з Оксфордського, Прінгстонського та Женевського університетів.

Медаль Філдса називають Нобелівською премією у сфері математики. Лауреат отримує грошову винагороду у розмірі 15 тисяч канадських доларів.