Українку нагородили європейською премією для молодих драматургів

Українська письменниця з Луганщини Лєна Лягушонкова удостоєна у Німеччині європейської премії для молодих драматургів 2022 року. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на повідомлення драмтеатру Штутгарта, де в неділю ввечері відбулося нагородження.

«Європейська премія молодих драматургів робить значний акцент, який зміцнює молодих європейських сучасних авторів, а отже, сучасну драматургію. Ця нагорода чітко пояснює: театри — це місця, які об’єднують нас у Європі та всьому світі. Своїми роботами Лягушонкова демонструє, наскільки цінною є творчість молодих авторів для сучасного театрального життя, взаємодії із сьогоденням та актуальності театру», — зазначила міністерка науки, досліджень та мистецтв федеральної землі Баден-Вюртемберг Петра Ольшовські.

Лягушонкова — авторка восьми п’єс, прем’єри яких відбулися у театрах Києва, Харкова та Одеси. Вона пише про життя в Україні на тлі змін, що відбулися з 1990-х років, протести на Майдані та окупацію Східної України.

Письменниця народилася у Станиці Луганська Луганської області, закінчила історичний факультет Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Натепер мешкає у Польщі.

Після церемонії нагородження показали п’єсу Лягушонкової «Мать Горького» режисера Максима Голенка.

Нагадаємо, премія у розмірі 25 тисяч євро вручається кожні два роки та фінансується із коштів SRH Holding.