Українська акторка Оксана Черкашина зачитала реп у феміністичному кліпі

25.01.2023

Українська акторка театру і кіно, володарка Премії кінокритиків «Кіноколо» Оксана Черкашина («Погані дороги», «Клондайк») разом із польською театральною групою TERAZ POLIŻ та музиканткою Pani Las знялася у кліпі на пісню «Macica to moja republika / Вагіна — це моя республіка», в якій зачитала реп. Про це повідомила сама акторка у Фейсбуці.

Кліп та пісня були створені в рамках проєкту «Феміністичні стратегії спротиву насиллю».

«У важкі часи мистецтво завжди дозволяло нам виразити себе. Як розповіли дівчата з України, які разом із нами створюють цей проєкт, найгірше не знати, в якій ситуації ми зараз перебуваємо. Аборт в Україні є законним, і ми погоджуємося, що жінки в Польщі не повинні мати сумніви в цьому питанні. Цим відео ми хочемо надати всім нам сил, щоб у Новому 2023 році нарешті припинити суперечки про основні права людини. Щоб ми нарешті були вільні!» — наголосили учасниці проєкту.

За словами Черкашиної, Macica to moja republika — це пісня про кохання, яку вона виконала для своєї партнерки, режисерки Зої Лактіонової, яка також знялася у кліпі. Черкашина є співавторкою слів пісні та однією зі сценаристок.

Нагадаємо, українська акторка Оксана Черкашина у 2020 році знялася у фільмі Наталі Ворожбит «Погані дороги», у 2022 році — у стрічці Марини Ер Горбач «Клондайк», який був відібраний до лонгліста у номінації «Найкращий міжнародний повнометражний фільм» на премію «Оскар». Проте до шортліста премії «Клондайк» не потрапив.