Українська бігьорл Stefani стала однією з героїнь олімпійського серіалу про брейкінг

29.05.2024

Міжнародний олімпійський комітет випустив серіал Breaking Life: Road to Paris 2024. Він розповідає про виконавців зі США, Литви, Японії, що змагаються за право виступити на Олімпіаді — а в одній із серій детально знайомить глядачів з українською бігьорл, харківʼянкою Анною Stefani Пономаренко, яка наразі також виборює путівку до Парижа. 

Анна ділиться процесом своєї підготовки до Ігор-2024. Через повномасштабну війну українські бібої та бігьорлз, на відміну від інших команд, тренуються в різних країнах, часто — самостійно. Та це лише додає мотивації, каже бігьорл: «Мені пишуть військові й кажуть, що я їх надихають. Я хочу виграти золото, бо це — більше, ніж просто медаль». 

А ще Stefani розповідає, як продовжувала кар’єру під час вагітності: тренувалася на сьомому місяці, а до змагань повернулася вже через два місяці після народження доньки Мілани: «Я хотіла всіх здивувати, і це вийшло — посіла п’яте місце на змаганнях в Японії». 

Подивитися цей та інші епізоди серіалу можна на офіційному сайті Міжнародного олімпійського комітету. 

Українська олімпійська збірна з брейкінгу наразі змагається за право виступити у Парижі. На нещодавньому кваліфікаційному турнірі у Шанхаї бігерлз Анна Stefani Пономаренко і Катерина Kate Павленко зайняли 9 та 10 місце, а бібої Олександр Lussy Sky Гатин-Лозинський і Олег Kuzya Кузнецов посіли 13 й 14 місце. 

Щоб пройти на Олімпіаду на останніх відбіркових змаганнях, що пройдуть у Будапешті, дівчатам треба посісти місця у топ-10, а хлопцям — у топ-10. Підтримують українську збірну платформи Street Culture & Алгоритм дій та міністерство молоді та спорту України.