Українська дизайнерка Лілія Літковська на Berlin Fashion Week представила «Молитву українського націоналіста»

23.01.2023

Українська дизайнерка Лілія Літковська представила нову колекцію весна-літо на Berlin Fashion Week. Колекція отримала назву «Веснянка» на честь традиційних українських пісень, які звучать на початку весни, що означає новий початок для України. Про це повідомляє пресслужба бренду.

«Весняні» роки дизайнерка передала за допомогою хаотичних силуетів, які втілюють енергію молодості, а також кольорової гами — від кольору сирого льону до сміливого чорного, яка говорить про різноманітність вибору, що дає молодість. Своєю колекцією Літковська також намагалася показати, що фундаментальні зміни в Україні приведуть до щасливого завтра.

Показ колекції Litkovska відбувся у музеї The Feuerle Collection, у бункері часів Другої світової війни, який британський архітектор Джон Поусон перетворив на мистецький простір.

Окрасою колекції стала льняна сукня, вишита словами з «Молитви українського націоналіста» Осипа Мащака, які політичний в’язень написав кров’ю на стіні своєї камери у Львівській в’язниці 1936 року:

«Україно, свята мати героїв, зійди до серця мого радісним гомоном Софійських дзвонів. Щоб віра моя була гранітом, щоб росла завзяттям міць, щоб сміло йшов я в бій, так, як йшли герої за тебе, Свята, за твою славу, за твої святі ідеї. І розпливуся в тобі та вічно житиму в тобі, Відвічна Україно: свята, могутня і соборна!»