Українська художниця ZINAIDA відкрила виставку відеокартин у США

Експозиція під назвою «Трансформація» триватиме до 25 березня

12.03.2024

Виставка об’єднала роботи відомої української мисткині із заворожуючим медитативним зображенням жіночності. Це п’ять найзнаковіших для її творчості відеопроекцій: «Трансформація», «Весільна Корона»,«Dakini», «Flow» та «Red Piano».

Роботи художниці з безліччю символів супроводжуються атмосферною музикою. Цей гармонійний симбіоз підкреслює глибокі жіночі образи, які розкривають сутність невпинності життя, де жінка є носієм його зародження.

«Завдяки здатності давати життя, жіноча енергія є основою всього сущого», – пояснює ZINAIDA.

Відео під назвою «Трансформація», що дало назву виставці, насичене безмежною можливістю для інтерпретацій.

«Працюючи з рідкісним і ефектним кольоровим розташуванням білого, чорного та червоного — найпервіснішою палітрою з усіх — що вказує на світло дня, темряву ночі та кров життя, митець створює складну та привабливу нелінійну історію, у якій нічого не потрібно пояснювати», — писав писав про цю роботу мистецький оглядач Дон Вілкінсон для New Bedford Light.

«Весільна корона» являє собою коротке відео про забій гусака, пір’я з шиї якого є ключовим елементомвишуканого головного убору для нареченої на Західній Україні. У відео мисткиня переосмислює давню поширену на Прикарпатті традицію плетіння весільних пір’яних вінків.

Читайте також: Три українські художниці, про яких варто знати

Українська художниця Zinaida представила свої роботи у США

Ще три відеороботи розповідають матеріальну та духовну культуру Західної України, життя та смерть, автентичну енергетику та обрядовий символізм. Так у найбільш масштабній відеопроєкції «Dakini» ZINAIDA відобразила власні дослідження регіону.

Читайте також: Українські художниці перемогли на Болонській виставці ілюстраторів

«Це особлива земля, де духовна культура завжди була не лише частиною містичного досвіду, а основою існування», — описує своє враження художниця.

Українська художниця Zinaida представила свої роботи у США

Кураторка виставки Вієра Левітт каже, що вона «в захваті від можливості представити ці роботи, які є дуже потужними та медитативними та водночас вказують на сильне духовне коріння і рішучість регіону, особливо зараз, у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну».

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram