Українська режисерка Аліса Коваленко знімає фільм про насилля над жінками під час війни: подробиці

04.09.2023

Режисерка фільму «Ми не згаснемо» Аліса Коваленко працює над зйомками нового документального фільму, у якому розкаже про жінок, які під час тимчасової окупації українських територій постраждали від насильства з боку російських окупантів.

Про це українська режисерка повідомила в інтерв’ю «Укрінформ».

«Це буде документальний фільм, але я сказала б, що він буде більш правозахисним. З візуального погляду, я ще шукаю необхідну форму. Думаю, це буде така музична історія різних жінок, які були в полоні в період з 2014 до 2022 років, і жінок, які постраждали після повномасштабної агресії. Також сюди додалися історії трьох жінок із Херсона, які були в окупації», — сказала вона. 

Читайте також: Фільм Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» отримав нагороду: деталі

Аліса Коваленко є членкинею SEMA Ukraine – організації українських жінок, які були в полоні, у в’язницях, на окупованих територіях, де зазнали тортур і сексуального насильства. До організації її запросила активістка Ірина Довгань.

Читайте також: Український фільм «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко отримав престижну нагороду: деталі

За словами режисерки, вона спочатку хотіла відмовитися від роботи над фільмом, але після початку повномасштабного російського вторгнення змінила свою думку.

Читайте також: Тиждень українського кіно пройде в Словаччині: деталі

«У якийсь момент я просто зрозуміла, що не зможу цим займатися. Це було дуже складно емоційно. Та після початку повномасштабної війни, коли з’явилися десятки страшних історій, усе ж таки Ірина мене вмовила. Я взялася за це й зараз відчуваю, що це дійсно важливо», – додала вона.