01 червня 2019 року в українській Вікіпедії стартує конкурс статей «Жінки у STEM». Протягом місяця всі охочі можуть написати про жінок у науці для ресурсу та позмагатися за призи.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaДосі в усьому світі точні науки, технології та інженерія стереотипно вважаються «чоловічими» сферами. Жінок у цих галузях значно менше, і при цьому їхні досягнення не завжди достатньо висвітлюються в інформаційному полі.
ГО «Вікімедіа Україна» разом із Фондом ООН в галузі народонаселення прагнуть вплинути на ситуацію і проводять конкурс статей «Жінки у STEM». У рамках конкурсу організатори запрошують усіх охочих писати та покращувати статті про жінок у точних і природничих науках, технологіях та інженерії в україномовному розділі Вікіпедії. Основний напрямок — біографічні статті про жінок-науковиць у галузі STEM. Однак тему конкурсу можна трактувати широко і писати також про жінок, які не є науковицями, але якимось чином пов’язані з точними і природничими науками; оглядові теми (наприклад, списки чи статті про явища, пов’язані із жінками у STEM).

Метою конкурсу є зменшення загального ґендерного дисбалансу у Вікіпедії. Адже на ресурсі приблизно в чотири рази більше статей про чоловіків, ніж про жінок; наприклад, в українській версії кількість біографічних статей про жінок становить менше ніж 15% від загальної кількості біографічних статей.
Свежие новости
- ГО «Землячки» відкривають збір 3 млн грн на тепле тактичне взуття для захисниць
- Подяка за два тижні шлюбу: продюсер Джон Пітерс заповів Памелі Андерсон $10 мільйонів
- Прем’єрка Естонії розкритикувала МОК за допуск росіян і білорусів на Олімпіаду
- Українка Таня Муіньо зняла кліп-провокацію для Сема Сміта з костюмами від Frolov
- 18-річна дзюдоїстка Литвиненко вперше здобула срібло дорослого Гран-прі Новости на главной
Конкурс триватиме до кінця червня. Переможцями стануть учасниці та учасники, які створять і покращать найбільшу кількість статей. Автори найбільш якісного внеску в рамках конкурсу отримають цінні призи від організаторів, активні учасники — заохочувальні призи та сувеніри.
Для участі необхідно зареєструватися.
Теми можна обрати тут.