Українська Вікіпедія оголошує конкурс статей «Жінки у STEM»

Заради видимості жінок у науці

31.05.2019

01 червня 2019 року в українській Вікіпедії стартує конкурс статей «Жінки у STEM». Протягом місяця всі охочі можуть написати про жінок у науці для ресурсу та позмагатися за призи.

Досі в усьому світі точні науки, технології та інженерія стереотипно вважаються «чоловічими» сферами. Жінок у цих галузях значно менше, і при цьому їхні досягнення не завжди достатньо висвітлюються в інформаційному полі.

ГО «Вікімедіа Україна» разом із Фондом ООН в галузі народонаселення прагнуть вплинути на ситуацію і проводять конкурс статей «Жінки у STEM». У рамках конкурсу організатори запрошують усіх охочих писати та покращувати статті про жінок у точних і природничих науках, технологіях та інженерії в україномовному розділі Вікіпедії. Основний напрямок — біографічні статті про жінок-науковиць у галузі STEM. Однак тему конкурсу можна трактувати широко і писати також про жінок, які не є науковицями, але якимось чином пов’язані з точними і природничими науками; оглядові теми (наприклад, списки чи статті про явища, пов’язані із жінками у STEM).

Метою конкурсу є зменшення загального ґендерного дисбалансу у Вікіпедії. Адже на ресурсі приблизно в чотири рази більше статей про чоловіків, ніж про жінок; наприклад, в українській версії кількість біографічних статей про жінок становить менше ніж 15% від загальної кількості біографічних статей.

Конкурс триватиме до кінця червня. Переможцями стануть учасниці та учасники, які створять і покращать найбільшу кількість статей. Автори найбільш якісного внеску в рамках конкурсу отримають цінні призи від організаторів, активні учасники — заохочувальні призи та сувеніри.

Для участі необхідно зареєструватися.

Теми можна обрати тут.

— Читайте також: 10 причин відвідати STEM-фестиваль Robotica