Українська журналістка Анастасія Блищик стала персоною року за версією італійської газети Il Fogliо

Журналісти щоденної газети Il Foglio (Італія) персоною року обрали захисницю України, журналістку Анастасію Блищик. Їх вразила історія української колеги, яка вирушила на фронт після смерті нареченого. Про це Посольство України в Італії повідомило у Фейсбуці.

«Анастасія захищає Україну не лише на інформаційному фронті від кремлівської пропаганди і брехні, а й безпосередньо воює в лавах Збройних сил України. Неймовірно пишаємось нашою захисницею!» — йдеться у дописі посольства.

Колишня кореспондентка телеканалу «Україна 24» Анастасія Блищик зараз захищає Україну зі зброєю в руках. Таке рішення вона ухвалила після того, як на фронті 4 травня 2022 року в селі Довгеньке під Ізюмом на Харківщині загинув її наречений — десантник Олександр Махов. До цього він тривалий час працював воєнкором телеканалів «Україна» та «Дом». Після початку повномасштабної агресії Росії пішов на фронт. Президент України нагородив журналіста орденом «За мужність» III ступеня посмертно. У Києві ім’ям Олександра Махова назвали колишню вулицю Жолудєва у Святошинському районі та станцію швидкісного трамвая.

Як повідомлялося, газету Il Foglio заснував 30 січня 1996 року в Мілані італійський журналіст та політик Джуліано Феррара. Видання стало одним із перших італійських медіа, яке почало виходити в електронній версії. Фінансується з державного бюджету Італії.