Українські аптеки працюють, хоч і не всі: не вірте фейкам, що вони зачинені

У мережі все частіше можна побачити інформацію про начебто повально зачинені аптеки. «Аптечна професійна асоціація України» категорично спростовує чисельні фейки про те, що аптечні мережі в Україні припинили працювати, і українці залишилися без доступу до медикаментів.

Про це повідомляє пресслужба асоціації.

«Подібні фейки розповсюджують політично зацікавлені джерела, однак ця інформація не має нічого спільного з реальністю. Звісно, проблеми є, і їх, на жаль, немало, але аптеки продовжують працювати, хоч і не всі.

Попри збої в роботі та проблеми з постачанням дистриб’юторами та виробниками лікарських засобів, аптеки намагаються підтримувати асортимент ліків та дотримуватися графіку роботи.

В асоціації назвали головні проблеми, через які деякі аптеки лишаються зачиненими:

  • Блокада міст та складів, утрудненість або неможливість доставки певних ліків в деяких містах.
  • Нестача в деяких регіонах потужностей постачальників.
  • Відсутність персоналу.
  • Розгромленість аптек в результаті бойових дій.

У великих містах, як-то Київ, Харків, Миколаїв тощо, фармацевти не можуть їхати на роботу через все місто. Саме тому в Асоціації вирішили, що співробітники аптек працюватимуть у закладах, найближчих до місця проживання та місць укриття у випадку повідомлення про загрозу.

Багато аптек залишаються закритими, оскільки частина українців емігрувала у безпечніші місця, в тому числі фармацевти та медики. Тому зараз відкрито чимало вакансій, і аптечні мережі радо приймають на роботу студентів за фахом та інших спеціалістів, кваліфікація яких дотична до фармацевтики.

В українців є доступ до лікарських засобів, просто зараз аптеки перестали бути у пішій доступності.