Українські артистки цирку тріумфували на Міжнародному фестивалі у Монте-Карло

У Монте-Карло відбувся ювілейний 45-й Міжнародний цирковий фестиваль та одночасно 10-й фестиваль New Generation. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Українські артистки отримали чимало нагород. Зокрема: Амелія Білик — золотий «Клоун» дитячої генерації, приз глядацьких симпатій; Софія Гречко — срібний «Клоун» дитячої генерації, спеціальний приз принцеси Антуанетти, приз дитячого журі, приз міста Монако, спеціальний приз Міжнародної спортивної асоціації; Владислава Нараєва — срібний «Клоун» дитячої генерації, спеціальний приз від асоціації композиторів; Вікторія Дзюба — срібний «Клоун», приз міста Монако; клоун-група Equivokee — спеціальний приз Джеремо Медрано; театр «Бінго» під керівництвом Ірини Герман — бронзовий «Клоун», спеціальний приз від Meilleur Costume, приз від готелю Колумбус «Монте Карло», премія «Друзі швейцарського цирку»; Олексій Грігоров та Марина Главатских, родом з Луганська, — срібний «Клоун», спеціальний приз Міжнародної спортивної асоціації.

«45-й Міжнародний цирковий фестиваль та 10-й фестиваль New Generation — одні з найпрестижніших на світовій цирковій арені. Вони збирають найкращих циркових артистів із різних країн. Цьогоріч після дворічної перерви через пандемію фестиваль видався справді унікальним. Адже цирк завжди демонструє межі можливостей людини й дарує радість спілкування та єдності, чого так бракує всім людям на землі», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, вперше у журі та серед учасників фестивалю не була представлена країна-агресор росія.

«Радий, що така унікальна подія пройшла без країни-агресора. Адже ми неодноразово наголошували, що мистецтво — це зброя, і росія не має бути представлена у світі через ті страждання, які вона несе українцям. Ми пишаємось нашими артистами, які попри все з успіхом представляють нашу країну у світі. Також ми вдячні за підтримку України організаторам та всім причетним до грандіозного свята циркового мистецтва у Монако», — сказав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.