Українські фільми «Ми не згаснемо» та «Залізні метелики» номіновані на престижну премію

Українське кіно

На престижну премію Amnesty International Film Award претендують дві документальні кінострічки «Ми не згаснемо» та «Залізні метелики». Конкурентом українським фільмам стала польська стрічка «W Ukrainie», яка розповідає про війну, яку розв’язала росія проти України.

Про це повідомляється на сайті Amnesty International Film Award.

У 2023 році у конкурсі Amnesty International Film Award бере участь 20 фільмів з конкурсних програм Competition, Encounters, Panorama, Forum, Generation та Perspektive Deutsches Kino.

Українська стрічка «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко розповідає історію підлітків та їхньої подорожі до вершин Гімалайських гір під час війни на сході України.

Другий український фільм «Залізні метелики» режисера Романа Любого розповідає про обставини збиття літака MH17, російську пропаганду та реакцію світу на цей злочин.

Кінопремія визначить переможця 25 лютого. Суддями стали: німецька акторка Леа ван Акен, німецький режисер Бурхан Курбані та генеральний секретар Amnesty Маркус Н. Біко.

Зазначимо, що переможець отримає 5 тисяч євро.

Amnesty International Film Award — це премія, яку щороку вручають у межах Берлінського міжнародного кінофестивалю. Метою є привернення уваги глядачів і представників кіноіндустрії та заохотити кінематографістів розробляти цю тему у своїх стрічках.