Українські книжкові полиці з’явились у Канаді, Іспанії та Угорщині

20.02.2024

Проєкт «Українська книжкова поличка» був започаткований під патронатом Олени Зеленської. В межах цього проєкту українські книжкові полички продовжують з’являтися у бібліотеках країн світу.

«У той час як імперія прагне знищити не тільки Україну, а й українську культуру, робимо, щоб цієї культури ставало більше. Це ще одна форма нашого спротиву — культурна, ціннісна. З книжок та наукових праць, а не тільки з новин світ дізнається, як багато Україна йому дала, і зрозуміє нас краще. Як свою невіддільну частину, без якої, як і без інших, світ неможливий», — зазначила Олена Зеленська.

Українські книжкові полички

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Так нещодавно українська книжкова поличка відкрилася в бібліотеці та Національному архіві Квебеку у Монреалі та в іспанському місті Пальма-де-Майорка. До бібліотек передали понад 200 книг для дітей та підлітків.

Читайте також: «Ательє мрій»: в Українському домі відкриється виставка про стійкість дітей під час війни

В Угорщині аналогічні полички відкрили у бібліотеках Дебрецена та Ньїредьгази. Книги надав Державний комітет телебачення та радіомовлення України в межах акції «Українським дітям – українську книгу». Загалом в Угорщині відкрито вже шість поличок.

Проєкт із поширення української книги в бібліотеках світу охоплює понад 190 поличок. Наразі в їхньому асортименті – більш ніж 47 тис. книг. Проєкт діє вже в 47 країнах світу та у штаб-квартирі міжнародної організації ЮНЕСКО.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram