Українські роботодавці стали менше пропонувати роботи у віддаленому форматі

Серед пошукачів віддаленої роботи 55% є чоловіками і 45% – жінками

Сегмент віддаленої роботи, або ремоуту, на початку осені є не таким активним. За даними кадрового порталу grc.ua, лише 7% актуальних вакансій передбачають роботу на відстані.

У березні 2021 року цей показник знаходився на рівні 10%. Спеціалісти порталу припускають, що позначилося послаблення ковідних обмежень, які «самоусунулися» після початку війни. Також, можливо, роботодавці шукають надійний варіант, тобто фахівця, який у воєнний час знаходиться на одному місці, а не часто зайнятий переїздами, жертвуючи якістю роботи. 

Лідером у рейтингу активності є столиця: на Київ припадає 60% усіх актуальних вакансій віддаленої роботи. Другу позицію з великим відривом посів інший порівняно безпечний регіон – Львівська область (11%). Трійку лідерів замикає Дніпропетровська область, ринок праці якої знаходиться на перших позиціях у багатьох рейтингах, попри близькість до активних бойових дій, – 6%. Четверту-п’яту сходинку з однаковим показником 4% зайняли Харківська та Одеська області. До війни у цьому рейтингу була Донецька область, але через очевидні причини сьогодні ринок праці там переживає не найкращі часи.

Кого найчастіше шукають роботодавці у ремоут форматі

Найбільша потреба є у «айтішниках»: на сферу «IT, інтернет, телекомунікації» припадає 37% вакансій. Приблизно удвічі рідше шукають на віддалений формат роботи фахівців з продажів – 18%. Третю сходинку посіла категорія «маркетинг, реклама, PR» – 13%. Серед цікавого відзначимо, що адміністративному персоналу у 6% випадків дозволяють працювати віддалено, а представникам вищого менеджменту – у 2%. 

У роботодавців найчастіше немає жорстких вимог щодо досвіду. У 16% вакансій не потребують навіть мінімального досвіду. Лідером є проміжок від 1 до 3 років – 62%. Досвід від 3 до 6 років вимагають 21% роботодавців, а понад 6 років потрібен лише 1% компаній. Якщо порівняти показники з довоєнним періодом, побачимо, що працедавці стали рідше звертати увагу на пошукачів без досвіду для позицій з віддаленим форматом роботи: наприклад, навесні 2021 року таких вакансій було 30-40%. 

Розгляньмо питання заробітної плати. айбільше заробляють «айтішники» – 77 300 грн. Ці фахівці заробляють майже вдвічі більше, ніж представники категорії «вищий менеджмент» (40 000 грн). Трійку лідерів замикає маркетинг, реклама, PR – 26 800 грн. 

Яку віддалену роботу шукають спеціалісти

Працівники більш схильні до ремоуту, аніж роботодавці. У відсотковому співвідношенні на віддалену роботу припадає значно більше резюме, ніж вакансій: 28% проти 9%. 

Попри те, що роботодавці рідко шукають дуже досвідчених пошукачів для віддаленої роботи, більшість резюме саме від таких працівників: досвід понад 6 років мають 61% кандидатів. Не мають досвіду лише 13% спеціалістів. Досвід від 1 до 3 років мають 10% фахівців, від 3 до 6 років – 16%. 

Серед пошукачів віддаленої роботи 55% є чоловіками і 45% – жінками. Найбільш активна вікова група – від 18 до 30 років (37% вакансій). Очікувано, з віком активність до віддаленої роботи знижується, а прихильність до класичного варіанту працевлаштування зростає. На категорію 50-60 років припадає всього 7% резюме.

Що ж до найбільш популярних професій: тут у пошукачів гармонія з працедавцями, адже найбільше резюме з бажаним віддаленим форматом роботи від програмістів та розробників – 9%. Щоправда, у менеджерів з продажу та менеджерів по роботі з клієнтами показник такий самий. На третій позиції з 6% розташувалися дизайнери та художники

 

Новини партнерів