Українські школи та виші з 19 регіонів відкриють перші в країні філіали #ДівчатаSTEM

Заради викорінення гендерних стереотипів

23.07.2019

CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ”, за підтримки UNFPA Ukraine, Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні, та Інституту модернізації змісту освіти ініціювали відкриття перших в Україні філіалів #ДівчатаSTEM з метою популяризації технічних спеціальностей та збільшення кількості дівчат до STEM*-напрямів.

До створення Філіалів долучилося 49 навчальних закладів з 19 регіонів України: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська, Львівська, Тернопільська, Харківська, Полтавська та Кіровоградська області. Заклади-учасники вже запланували активності, які готові реалізовувати протягом одного року. Серед ініціатив: проведення днів науки, розвиток менторської програми для дівчат STEM, профорієнтаційні тренінги та ігри, робота з ученицями 5-7 класів, розробка навчальних та розвивальних роботів (stem-іграшок) для дітей з особливими потребами, екскурсії на успішні STEM-підприємства та десятки інші проектів.

“В нашій школі ми вже проводимо уроки для діток, метою яких є зацікавлення малечі наукою. Але окремий фокус хочемо зробити саме на дівчат. На жаль, ми не маємо прикладів успішних жінок-науковців у своєму місті, тому дуже хочемо отримати шанс познайомитися з такими жінками і надихнутися їхніми історіями. Я хочу довести усім ученицям, що не існує жодних кордонів чи гендерних обмежень. А ті стереотипи, що існують — ми готові ламати” — розповідає Катерина Хоменко, учениця спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи №30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови (Херсон).

Основна діяльність філіалів буде скерована на впровадження та підвищення обізнаності про STEM як провідний підхід до навчання в Україні. У рамках ініціативи учасниці зможуть організовувати різноманітні освітні активності, спрямовані на викорінення гендерних стереотипів при виборі професій та допомагатимуть ученицям у реалізації їх власних STEM-проектів.

У листопаді 2019 року, за результатами звітування щодо проведених заходів, організатори оберуть найактивніший філіал. Переможець, визначений організаторами та партнерами програми, здобуде право організації Фінальної Конференції в грудні 2019 року.

______________

* STEM – абревіатура від Science – наука , Technology – технології (інформатика, технології), Engineering – інженерія (робототехніка, 3D-моделювання), та Mathematics – математика.

— Читайте також: 360 Journeys: 5 документальних фільмів про життя на Землі