Українським військовим погрожують вбивством родин в Інтернеті

Скарги на системне пропагування насильства ігноруються

03.11.2022

Через витік персональних даних бійці ЗСУ та проукраїнські активісти почали масово отримувати погрози вбивством та зґвалтуванням щодо їхніх родичів. Про так  званий доксинг розповідається у розслідуванні BBC.

Російське державне телебачення поставило на потік виготовлення репортажів про конфлікти українських патріотів з російськими військами та розкриває їхні особи. Далі за справу беруться прокремлівські боти.

ВВС відслідкувало долі героїв сюжетів. Того ж дня після ефірів у про кремлівському телеграм-каналі «Працюйте, браття» з аудиторією у 46 тисяч фоловерів були оприлюднені їхні дати народження, адреси, номери телефонів, податкова інформація, акаунти в соцмережах і навіть номерні знаки автомобілів. Також були оприлюднені і персональні дані членів родини. Журналісти BBC виявили ще один проросійський канал – «Трибунал» з аудиторією у 120 тисяч користувачів. Там вже у відкритому доступі персональні дані майже 300 українських активістів, військових та їхніх родичів. Усі патріот та члени їх родин почали отримувати численні погрози вбивством, катуванням, зґвалтуванням.

Обидва канали були створені 1 березня 2022 року, в шостий день російського вторгнення в Україну. Окрім приватних даних, там регулярно поширюється російська дезінформація. І хоча ці канали порушують умови користування Telegram через системне пропагування насильства,  але вони все ще доступні в Інтернеті. Не вплинуло на їх роботу і втручання ВВС. Автори розслідування скористалися функцією скарги у додатку на 50 дописів, що містять насильство та особисті дані. Але і за тиждень повідомлення та коментарі залишилися он-лайн.