Український фільм «Цензорка» отримав нагороди Словацької кінопремії в чотирьох головних номінаціях

Картина продовжує отримувати нагороди

Фільм «Цензорка» про молоду жінку Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси, переміг у чотирьох номінаціях Національної кінопремії «Сонце в сітці» (Slnko v sieti), яка відзначає здобутки кінематографа Словаччини в 2020–2021 роки.

Про це повідомляє Артхаус Трафік.

Дебютна повнометражна ігрова картина словацького режисера і сценариста Петера Керекеша отримала нагороди за найкращі ігровий фільм, режисуру та сценарій. Також нагородою за найкраще виконання головної жіночої ролі відзначили українку Ірину Кір‘язеву.

«Цензорка» створена в копродукції України, Словаччини та Чехії. Стрічку фільмували в Одесі в 2019 році. Український продюсер – Денис Іванов (компанія «Артхаус Трафік») за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Світова прем’єра фільму «Цензорка» відбулася на Венеційському кінофестивалі, де картину відзначили нагородою за найкращий сценарій (Іван Остроховський, Петер Керекеш) у конкурсній програмі «Горизонти». Після цього успішна фестивальна історія стрічки продовжилась: вона отримала нагороду «Срібний Х’юґо» за найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Чикаґо, нагороду арабських критиків за європейський фільм на Каїрському міжнародному кінофестивалі, а також Ґран-прі Міжнародного кінофестивалю Les Arcs у Франції.