Українську стрічку «Цензорка» номінували на Премію Європейської кіноакадемії

Картина вже є призеркою Венеційського кінофестивалю та тріумфаторкою Словацької кінопремії

09.11.2022

Картина «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії отримала номінацію на Премію Європейської кіноакадемії в категорії European Discovery 2022 — Prix FIPRESCI.

Цю нагороду вручають найкращому режисеру за дебютний повнометражний ігровий фільм. Переможців оголосять 10 грудня на урочистій 35-й церемонії European Film Awards у Рейк’явіку (Ісландія).

«Цензорка» — стрічка словацького режисера і сценариста Петера Керекеша. Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку засудили до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

Світова прем’єра стрічки «Цензорка» відбулася на Венеційському кінофестивалі, де роботу відзначили нагородою за найкращий сценарій (Іван Остроховський, Петер Керекеш) у конкурсній програмі «Горизонти». Після цього картина отримала призи Міжнародного кінофестивалю у Чикаго, Каїрського міжнародного кінофестивалю, Міжнародного кінофестивалю Les Arcs у Франції, а також стала тріумфаторкою Словацької кінопремії Slnko v sieti — одержала перемогу в чотирьох номінаціях.

Українським продюсером є Денис Іванов (компанія «Артхаус Трафік») за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. На великі екрани українських кінотеатрів стрічка вийде у 2023 році.

Новини партнерів