Українці можуть і надалі виїжджати за кордон за внутрішніми паспортами — ДПСУ

Це стосується всіх громадян незалежно від областей, з яких вони прямують

Державна прикордонна служба продовжила можливість перетину кордону для громадян України за внутрішніми паспортами.

Про це Держприкордонслужба повідомляє у Фейсбуці.

«Можливість перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами продовжено… Це стосується всіх громадян незалежно від областей, з яких вони прямують», — йдеться у повідомленні.

Зазначають, що таке рішення ухвалено зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).

«Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом», — додають у Держприкордонслужбі.

Водночас прикордонники нагадують, що виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

Як повідомляли раніше у Держприкордонслужбі, для перетину державного кордону України повнолітні громадяни повинні мати закордонний паспорт. У ДПСУ зауважували: стосовно осіб, які прямують за кордон з метою евакуації, лікування можуть прийматися окремі рішення щодо їх пропуску і важливо мати необхідні документи, які підтверджують мету поїздки.