Українці можуть і надалі виїжджати за кордон за внутрішніми паспортами – ДПСУ

19 Квітня 2022

Державна прикордонна служба продовжила можливість перетину кордону для громадян України за внутрішніми паспортами.

Про це Держприкордонслужба повідомляє у Фейсбуці.

«Можливість перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами продовжено… Це стосується всіх громадян незалежно від областей, з яких вони прямують», – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що таке рішення ухвалено зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).

«Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом», – додають у Держприкордонслужбі.

Водночас прикордонники нагадують, що виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

Як повідомляли раніше у Держприкордонслужбі, для перетину державного кордону України повнолітні громадяни повинні мати закордонний паспорт. У ДПСУ зауважували: стосовно осіб, які прямують за кордон з метою евакуації, лікування можуть прийматися окремі рішення щодо їх пропуску і важливо мати необхідні документи, які підтверджують мету поїздки.

 

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.