Українці у Польщі почали активніше вивчати польську мову

Українці в Польщі активно вчать розмовну мову та готуються до вступу у польські виші.

Про це свідчать дані аналізу сервісу BUKI.

У BUKI кажуть, що за останній рік репетиторів польської мови почали шукати значно частіше. Кількість запитів від українців, які перебувають у Польщі, зросла у 2,4 раза порівняно з 2021 роком. Більшість із них припадали саме на пошук репетитора з польської мови. Чималий попит і на репетиторів зі шкільних предметів для дітей.

Майже чверть всіх запитів припадає на пошук репетиторів для початківців.

Кожний шостий за пошуку вчителя хоче покращити навички розмовної мови, тоді як репетитора з польської для дітей шукає кожний десятий.

Також суттєво збільшилася кількість охочих серед українців навчатись у польських вишах. Якщо у 2021 році 11% всіх запитів припадали на пошук репетитора для підготовки до вступу, то у 2023 році цей показник вже перевищив 16% і продовжує зростати.

Попит на репетиторів, що спеціалізуються на підготовці до співбесіди на карту поляка, зріс на 170%. Тоді як помічників для підготовки до співбесіди у посольстві стали шукати майже удвічі частіше. Хоча ці запити становлять лише 4% від загальної кількості шукачів репетиторів з польської. Так, 3% припадають на шукачів допомоги з картою поляка и 1% — на підготовку до співбесіди у посольстві.