Українці, які виїхали за кордон, можуть оформити довідку про інвалідність заочно

Під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які вимушено перебувають за кордоном, МСЕК здійснюють екстериторіально і заочно. Про це нагадали у Міністерстві охорони здоров’я України.

Якщо людина перебуває за кордоном, вона повинна надіслати необхідні медичні документи своєму сімейному або особистому лікарю на території України для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК». Документи треба надсилати українською мовою.

Далі пакет документів розглядатиме лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням людину скерують на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для проведення експертизи та встановлення інвалідності.

Якщо особа  не може прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я. Експертиза здійснюють за направленням ЛКК незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування.

Що робити, якщо ви перебуваєте за кордоном під час дії воєнного стану і у вас завершився термін дії довідки про інвалідність?

Якщо такий термін завершився, його автоматично вважають продовженим на весь час дії воєнного стану на території України та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування. Також подовжується термін дії відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.

Якщо вашій дитині, яка має інвалідність і перебуває за кордоном, виповнилося 18 років, вона має пройти медико-соціальну експертизу на МСЕК, адже критерії інвалідності дітей різняться від критеріїв інвалідності дорослих.

У такому разі дитина має пройти обстеження за кордоном, потім потрібно перекласти усі медичні документи українською мовою і направити їх сімейному лікарю в Україну. Лікар оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.