Українці зможуть накопичувати пенсію з 16 років

Внески сплачуватимуть через додаток "Дія"

05.11.2022

Верховна Рада дозволила здійснювати  пенсійні накопичення з 16 років. Договір для сплати внесків можна укласти в електронній формі через портал і мобільний додаток «Дія» або на сайті електронних послуг Пенсійного фонду.

Законодавці передбачили гнучку систему виплат – українці отримали  можливість самостійно визначити розмір страхових внесків, періодичність і строки їхньої сплати.

Крім того, українці отримали  можливість благодійного внеску на користь іншого пенсіонера, наприклад, батьків. Тоді 70% внеску спрямовується на виплату іншій людині, а 30% — до солідарної пенсійної системи.

За даними ООН, Україна входить до переліку 15 країн світу з найшвидшими темпами скорочення населення. До 2050 року частка людей старшого віку зросте до 32%. Збільшення частки людей похилого віку посилить навантаження на пенсійні видатки. Ще у 2020 році прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна не зможе виплачувати пенсії вже через 15 років.

Держава сподівається розв’язати цю проблему саме завдяки системі добровільного накопичувального пенсійного забезпечення.  Але з 2005 року до добровільних пенсійних програм долучилися лише 7% тих, хто працює.