Українські видавництва представили понад 650 новинок до Книжкового Арсеналу

12.05.2021

Культурно-видавничий проєкт «Читомо» представив онлайн Вітрину з книжковими новинками до Книжкового Арсеналу 2021. На Вітрині можна переглянути понад 650 книжок, які вийшли з грудня 2020 року або ще вийдуть до червня 2021-го.

З найбільшою кількістю книжок можна ознайомитись у категорії «Нон-фікшн» (177) та «Дитяча проза і поезія» (165). Крім того, дитяча література також представлена в категорії «Дитячі ігрові книжки». Найменше книжок у розділі «Мистецькі видання»
— лише 7 назв.

Помітно збільшилася кількість новинок у категоріях «Поезія», «Українська художня література» та «Аудіокниги». Загалом ознайомитися з виданнями можна в 12 категоріях.

Ми думали, що новинок буде менше, ніж зазвичай, а вийшло навпаки. Українські видавці, вочевидь, відклавши вихід книжок минулого року, зрозуміли, що ситуація не змінюється, але працювати потрібно, і порадували серйозними показниками —коментує Оксана Хмельовська, головна редакторка «Читомо». — Тішить, що є нові романи українських письменників, тож є що читати й обговорювати. Серед абсолютних трендів цього року є поява нарешті (!) українського нон-фікшну й української науково-популярної книжки, поява українських авторів цього сегменту.

Не надто врожайними є поезія і мистецькі видання, вочевидь, через складність продажу таких книжок, якщо йдеться про поезію, і через коштовність, якщо говорити про арткниги. Утім і за таких обставин у читача є вибір.

Також на Вітрині новинок-2021 можна знайти книжки іноземними мовами. Крім того, для любителів коміксів представлена категорія з графічною прозою.

«Радує, що в Україні в останні роки дедалі більше видаються комікси. Особливо — класика цього жанру, яку раніше можна було купити лише англійською чи російською. Те, що тайтлів стає більше, лише свідчить про те, що популярність цього жанру росте, попри те, що комікс не може коштувати дешево (через вартість прав і друк)», — розповідає Оксана Гаджій, арт-директорка «Читомо».

Українські видавництва представили понад 650 новинок до Книжкового Арсеналу.

На Вітрині новинок можна залишати вподобання улюбленим книжкам, а також відслідкувати вподобання «Читомо», які позначені літерою «Ч».

Якщо ви не можете визначитися з фаворитом, штучний інтелект «Читомо» підбере для вас персональну книжку.

Також на цьогорічній Вітрині є вибір літкритика з рекомендаціями Тетяни Трофименко, Тетяни Калитенко, Ганни Улюри та Марії Бліндюк. Незабаром будуть представлені інші критики з їхніми рекомендаціями.

Новини партнерів