Уперше жінка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ: вона працювала вчителькою історії

Ранок 24 лютого 2022 зустріла на передовій, як командир батареї самохідного артдивізіону

Любов Плаксюк стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ. Жінка колишня викладачка історії, служить з 2016-го.

Про це повідомив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Плаксюк родом із містечка Баранівка на Житомирщині. Раніше вона працювала вчителькою історії, але у 2016 році вступила до лав ЗСУ. Жінка пройшла шлях від радіотелефоністки до командирки відділення управління.

«Самохідну артилерійську установку підкорила на полігоні за чотири дні, у 2019-му зробила дебютний постріл. Встигла повоювати на сході та здобути звання молодшого лейтенанта. Ранок 24 лютого 2022-го зустріла на передовій як командирка батареї самохідного артдивізіону», – додав Білошицький.

Ранок 24 лютого 2022 зустріла на передовій, як командир батареї самохідного артдивізіону. Продовжує вивчати різні види арти, працює над підвищенням результативності стрільби, прокладає маршрути для маршів у десятки кілометрів, розробляє завдання для розрахунків, проводить тренування особового складу як командир батареї.

«Коли я побачила «Гіацинт-С» і вперше проїхалася на машині, від гуркоту якої перехоплює дух, зрозуміла – це моє!», — каже жінка.