«Уроборос» – молоде й амбітне українське видавництво, яке щойно відкрилося. Воно планує видавати нонфікшен, сучасну українську й перекладну прозу та класику, але точно не планує друкувати будь-яку поезію. Про це представники видавництва розповіли на своїх сторінках у соцмережах.
«Уроборос» вже анонсував вихід вибраних творів Євгенії Ярошинської «Адресатка померла» в серії «Наша класика». Назву збірки було обрано за однойменною новелою видатної української етнографки, фольклористки, перекладачки й феміністки. Довгий час ім’я письменниці було напівзабутим. Її твори довго не перевидавалися. Отже книга «Адресатка померла» стане першою спробою звернути увагу українців на творчість видатної діячки.

Євгенія Ярошинська народилася в буковинському селі в 1868 році. За недовге життя написала три повісті, кілька десятків оповідань, новел і нарисів. Відома як збирачка народних пісень. Також писала публіцистичні твори про життя українського народу й багато перекладала.
Також «Уроборос» у серії класики найближчим часом планує підготувати вибрані твори Лева Скрипника «Як любили і вмирали». Деякі з них вийдуть вперше українською мовою. Серед інших анонсів – вихід збірки «Первісне зло» у серії «Жасне» та збірка «Вбивчі письменники» в серії «Трукрайм».

Назву «Уроборос» було обрано не випадково. Про це представники видавництва розповіли виданню “Читомо”. Спочатку вони хотіли обіграти літеру «Ў» (у нескладове). Раніше вона була в правописі учасників «Руської трійці» та вживалася в альманасі «Русалка Дністрова», а зараз залишилася в білоруській мові.
«Після недовгих вагань вирішили, що сьогодні штуки, які навіть віддалено можуть асоціативно нагадати білорусь, будуть виглядати як тотальна зневага. Тому після брейншторму разом з укладачкою горорної збірки й авторкою “Вбивчих письменників” Сашою Павловою якось само випливло слово “уроборос”, в якому все одно залишилися спогади про “у”», — пояснили в «Уроборос».
За кілька тижнів має запрацювати сайт. Після цього відкриють передзамовлення книжок.
Читайте також: Відчуття повернення до нормальності: співзасновниця ist publishing про книговидавництво після повномасштабного вторгнення
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram