В Афганістані заборонили продавати протизаплідні препарати й засоби: названа причина

21.02.2023

В Афганістані таліби ввели нову заборону. Тепер жінки не зможуть купити протизаплідні засоби.

Про це повідомляє The Guardian.

В Афганістані з кожним днем стає все важче й важче, а особливо жінці. Цього разу, щоб відібрати у жіночої статті будь-які права таліби зупинили продаж протизаплідних засобів у двох великих містах країни. Представники Талібану, який захопив владу в країні, пояснили таке рішення тим, що «їхнє використання є змовою Заходу з метою контролю над мусульманським населенням».

За словами джерела, таліби ходять по всіх аптеках і наказують прибрати з полиць усі протизаплідні препарати. Їх тепер не тільки заборонено продавати, а й зберігати.

«Вони двічі приходили до мого магазину зі зброєю й погрожували, щоб я не виставляла на продаж протизаплідні таблетки. Вони регулярно перевіряють кожну аптеку в Кабулі, і ми припинили продавати продукцію. Нам всім заборонили зберігати будь-які протизаплідні препарати», – розповіли власники аптек міста.

Також про рейди талібів розповіла акушерка, яка попросила не називати її ім’я. За словами жінки, їй кілька разів погрожували зі словами: «Тобі не дозволено виходити на вулицю й просувати західну концепцію контролю над населенням, це непотрібна робота».

Нагадаємо, що Human Rights Watch у звіті за 2021 рік зазначав, що афганські жінки не мають доступу до базової інформації про репродуктивне здоров’я й планування сім’ї, а кожна 14 жінка вмирає через вагітність. Афганістан вважається однією з найнебезпечніших країн світу для пологів.