В афганських магазинах на голови жіночих манекенів вдягають пакети

18.01.2023

У Кабулі у магазинах жіночого одягу помітили манекени із загорнутими у поліетиленові пакети головами та обличчями, закритими фольгою. У такий спосіб власники крамниць намагаються виконати заборону угруповання «Талібан», яке захопило владу в Афганістані, на використання людських фігур. Про це повідомляє агентство Associated Press.

На думку талібів, голови на манекенах ображають іслам, оскільки їм нібито можна поклонятися, а Коран вважає ідолопоклоніння непрощенним гріхом. Спочатку «Талібан» вимагав обезголовити жіночі манекени, але продавці виступили проти, пояснивши, що це завдасть їм великих фінансових збитків.

«Талібан», щоб не відступати від власної абсурдності, спочатку вимагав обезголовити всі жіночі манекени в Афганістані. Але тепер, люб’язно демонструючи розуміння та співчуття, каже просто накрити їх поліетиленовими пакетами, ніби їх душать», — написав користувач Лейф Керн.

Деякі власники магазинів приховують обличчя манекенів капюшонами чи шматком тканини. За їхніми словами, агенти Міністерства сприяння доброчесності та запобігання порокам регулярно відвідують магазини та торговельні центри, щоб переконатися, що манекени або обезголовлені, або з вкритими головами.

«У всіх мусульманських країнах для демонстрації одягу використовують манекени. Усі знають, що манекени не є ідолами, і ніхто не збирається їм вклонятися», — цитує одного з власників крамниць агентство Associated Press.

Раніше повідомлялось, що у серпні 2021 року «Талібан» захопив владу в Афганістані. Після цього права жінок у країні знову опинилися під загрозою. Таліби забороняють жінкам виходити з дому без супроводу чоловіка, займатися спортом, навчатись у змішаних класах, працювати та навіть одягатися за власним бажанням, зокрема, вимагають носити паранджу. 20 грудня таліби заборонили жінкам здобувати університетську освіту, а за декілька днів наказали всім місцевим і міжнародним неурядовим організаціям припинити співпрацю з жінками, інакше їх можуть позбавити ліцензії на діяльність.