В Ірані затримали акторку Таране Алідусті за висловлювання про протести

Поліція Ірану затримала одну з найвідоміших акторок країни Таране Алідусті за її висловлювання про загальнонаціональні протести.

Про це повідомляє Time.

Акторку затримали «за поширення хибних і спотворених матеріалів, розпалювання хаосу й підтримку антиіранських рухів».

У соцмережах Алідусті опублікувала фотографію без хіджаба на знак солідарності з першою людиною, яку нещодавно стратили в Ірані за злочини, нібито скоєні під час загальнонаціональних протестів.

«Його звали Мохсен Шекарі. Кожна міжнародна організація, яка спостерігає за цим кровопролиттям і не чинить жодних дій, є ганьбою для людства», — написала акторка.

Алідусті опублікувала щонайменше три пости у своєму акаунті в Instagram, висловлюючи солідарність з протестувальниками від початку протестів у вересні. Її обліковий запис, який мав приблизно 8 мільйонів підписників, тимчасово обмежили.

Державне агентство IRNA повідомило, що декількох інших іранських знаменитостей «викликали до суду через публікацію провокаційного контенту».

Як відомо, 8 грудня в Ірані стратили першу людину, затриману під час протестів у країні, викликаних смертю Махси Аміні. Чоловіка на ім’я Мохсен Шекарі звинуватили в тому, що він поранив ножем двох офіцерів воєнізованого формування під час протесту й перекривав одну з вулиць у Тегерані.